مشاهده سوابق بیمه زندگی و میزان وامها

سپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمر / بانک یا بیمه

سپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمرسپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمر

هر انسانی در هر زمان و مکانی که باشد به فکر آن است که بهترین کار ممکن را انجام دهد. در گذشته که خدمت بیمه ای بی نظیر بیمه عمر و تامین آتیه (بیمه عمر و سرمایه گذاری) ارائه نمیشد، یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها، سپرده گذاری در بانک بود.

اما حالا یکی از سوالات کلیدی همه این است که کدام سرمایه گذاری بهتر است ؟

سپرده گذاری در بانک

خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

 

مقایسه سپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمر از جنبه های مختلف

مقایسه از نظر سرمایه گذاری

سپرده گذاری در بانک دارای یک سود مشخص تضمینی برای مدت قرارداد است که پس از اتمام قرارداد این سود به سپرده گذار پرداخت میشود.

اما بیمه عمر علاوه بر دارا بودن سود تضمینی سالانه (از قرار ۱۶ درصد برای ۲ سال اول، ۱۳ درصد برای ۲ سال دوم و برای بقیه سالها ۱۰ درصد) سود مشارکت در منافعی نیز به خریداران عرضه میکند.

 

مقایسه از نظر سرمایه مورد نیاز

تفاوت اصلی در سرمایه گذاری و خرید بیمه عمر در مقابل سپرده گذاری در بانکها، در میزان سرمایه ی مورد نیاز است. برای سپرده گذاری های بلند مدت شما نیاز به سرمایه بیشتری دارید. اما در بیمه شما میتوانید از مبالغ پایین شروع کنید و کم کم سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

از طرف دیگر بیمه عمر قابلیت انعطاف بالایی دارد و بیمه گذار میتواند متناسب با تغییر شرایط خود، تغییراتی در بیمه خریداری شده خود ایجاد کند.

 

مقایسه از نظر امکان دریافت وام

از قدیم روش کار برای دریافت وام به این صورت بوده که بایستی مبلغی در بانکی سپرده گذاری میکردید و پس از مدت زمان خاصی، با ارائه ضامن و اسناد معتبر و تکمیل پرونده و کلی دوندگی وامی دریافت میکردید.

اما در بیمه های عمر علاوه بر اینکه دریافت وام امکان پذیر است نیازی به هیچ گونه ضمانتی نیست، روند اداری پیچیده ای ندارد، میزان وامی که میتوانید دریافت کنید کاملا مشخص است و با دستور مستقیم رئیس شعبه قابل تغییر نیست.

 

مقایسه از نظر معافیت های مالیاتی

اندوخته بیمه ای شما با خرید بیمه عمر، از هر گونه مالیاتی معاف است در حالی که سپرده شما در بانک مشمول مالیات بر ارث است. یعنی اگر سپرده گذار فوت کند، ابتدا سهم مالیات بر ارث از سپرده کسر خواهد شد و مابقی به بازماندگان پرداخت خواهد.

 

تعیین استفاده کننده از سرمایه

در یبمه های عمر این امکان وجود دارد که بیمه گذار، تعیین کند که در صورت حیات بیمه شده، چه کسی امکان دریافت صندوق بیمه نامه را دارد. در صورتی که در بانک چنین امکانی نخواهید داشت.

در بیمه های عمر این امکان وجود دارد که تعیین شود، در صورت فوت بیمه شده، صندوق بیمه نامه به چه کسانی تعلق گیرد در حالی که در سپرده بانکی، در صورت فوت سپرده گذار، بانک پس از انحصار وراثت مبلغ را به وراث پرداخت خواهد کرد.

 

پوشش های بیمه ای  در مقایسه سپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمر

شما با خرید بیمه عمر و تامین آتیه علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری جذاب خواهید داشت، از پوششهای بیمه ای نیز برخوردار خواهید بود.

جذابیت این موضوع برای مردم به قدری بوده است که جدیدا بانکها نیز به فکر ارائه پوشش های بیمه ای در قراردادهای سپرده گذاری خود افتاده اند.

 

جنبه روانی

همه ما میدانیم که باید برای آینده خود و خانواده خود پس اندازی داشته باشیم. پس انداز در بانک به دلیل مدت زمانهای کوتاهی که دارد، خیلی در خطر است! هر وقت نیاز مالی ای پیدا میکنیم به سراغ آن میرویم و به خود وعده میدهیم که پس از برطرف شدن نیازم، مجددا آنرا سپرده گذاری میکنم اما دریغ و افسوس!

در بیمه های عمر شما هر زمان که نیاز مالی پیدا کنید میتوانید اقدام به دریافت وام کنید. به این ترتیب چون قرارداد شما کماکان پابرجاست، شما متعهد به بازپرداخت خواهید بود و چنین خواهید کرد.

 

امکان مصادره به نفع طلبکاران

اقساط و سرمایه ذخیره شده در صندوق بیمه های عمر غیر قابل دست اندازی است و این در حالی است که طلبکاران میتوانند از سپرده های بانکی شما مبالغ طلب خود را برداشت کنند.

 

طول عمر سپرده گذاری!

در سپرده گذاری بانکها، مادامی که شما این امکان را دارید که کار کنید و به سپرده گذاری ادامه دهید، این سپرده گذاری زنده است! در حالی که در بیمه های عمر در صورتی که شما از کارافتاده شوید، شرکت بیمه متعهد است به جای شما سپرده گذاری و پرداخت اقساط را ادامه دهد (البته به شرط آنکه شما در زمان تکمیل پرسشنامه چنین درخواستی داده باشید)

 

نتیجه گیری انتخاب سپرده گذاری بانکی یا خرید بیمه عمر

کارشناسان حوزه پولی و مالی با در نظر گرفتن شاخصهای اقتصادی، سپرده گذاری در بانک ها را با خرید بیمه عمر مقایسه کرده اند و حاصل این مقایسه نمره ۶۸ از ۸۰ برای بیمه عمر و ۳۴ از ۸۰ برای سپرده گذاری در بانک است.

 

برای یافتن بهترین بیمه عمر حتما تحقیقات خود را انجام دهید و با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

طرح بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد، با پشتوانه قوی گروه مالی پاسارگاد، یکی از بهترین گزینه های انتخابی خرید بیمه عمر خواهد بود.

مزایای بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

چتر حمایتی بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

مقالات بیمه عمر

همین حالا میتوانید با خرید آنلاین بیمه عمر و زندگی اقدام کنید.

 

 

 

2 پاسخ
 1. شهرزاد
  شهرزاد گفته:

  سلام و وقت بخیر
  درحال حاضر اگر بخواهیم اقدام به دریافت وام کنیم چه مدت طول میکشه پرداخت کنن و دوم اینکه با سود چند درصد باید باز پرداخت صورت بگیرد ؟
  و ثالثا شرایط برای نمایندگان بیمه در زمینه وام به چه شکل است؟
  با تشکر

  پاسخ
  • bimeh-ok
   bimeh-ok گفته:

   با سلام و درود
   وقت شما هم بخیر
   ۱ـ پس از ثبت درخواست بین ۲ تا ۴ هفته زمان برای دریافت وام لازم است.
   ۲ـ در حال حاضر وام با سود ۲۲ درصد محاسبه میشود که پس از پرداخت اقساط، از مبالغ سود دریافت شده، کارمزد شرکت کسر شده و مابقی آن به صندوق شما واریز میشود.
   در واقع سود نهایی دریافتی از شما برابر ۴ درصد است
   ۳ـ فعلا وام نمایندگان پرداخت نمیشود!

   موفق و پیروز باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *